Novú neurorehabilitačnú nemocnicu otvorili v utorok v Bratislave.

Dáta z prvej vlny pandémie vírusu COVID-19 z jari tohto roka ukazujú, že niektorí pacienti s mŕtvicou zostávali doma a z dôvodu rizika nákazy koronavírusom v nemocničnom prostredí nekontaktovali urgentne pri prvých príznakoch mŕtvice rýchlu zdravotnú službu.
Strach z toho, že sa pacient v nemocnici nakazí novým koronavírusom je veľký. Dôkazom toho sú aj pacienti, ktorým ide doslova o život.  Ak v súčasnej pandemickej situácii utrpia cievnu mozgovú príhodu, majú strach privolať si prvú pomoc.
Informácia od MUDr. Michaely Macháčovej Chránite predovšetkým seba!!! Pretože práve vy ste rizikoví na komplikácie ktoré spôsobujú infekčné ochorenia dýchacích ciest, chrípka a nielen korona- vírus.

Ako člen Asociácie na ochranu práv pacientov v SR sme sa pripojili k výzve, ktorá definuje Programové priority pre zdravotníctvo, ktoré by si mala osvojiť nová Vláda SR po parlamentných voľbách 2020. 

Viac informácií nájdete na linke:

Milí priatelia, pozývame vás do Vysokých Tatier, vo štvrtok od 10.00 hod. do 15.00 hod. na námestie v Starom Smokovci, kde budeme v rámci našich pacientskych aktivít realizovať osvetovú kampaň k cievnym mozgovým príhodám a fibrilácii predsiení.

Behali sme pre zdravie. V rámci Česko-slovenského cerebrovaskulárneho kongresu sme ako pacientska organizácia realizovali informačné aktivity priamo v Starom Smokovci.

Po roku sme opäť v spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera navštívili postupne 24 miest Slovenska, kde sme v rámci kardiostánku pokračovali v kampani Čas je mozog.

Spolu so spolkom medikov sme v jednu aprílovú nedeľu trávili s návštevníkmi bratislavského nákupného centra AVION kde sme v našom stánku Čas je mozog pokračovali v edukácii návštevníkov o symptómoch cievnej mozgovej príhody a fibrilácie predsiení.

Pani profesorka pôsobí ako prednostka neurologickej kliniky UPJŠ v Košiciach a je odborným garantom kampane „Čas je mozog“, kde ČAS definuje ako

  • Svetová Asociácia fibrilácie predsiení vydala pri príležitosti Svetového týždňa povedomia o fibrilácii predsiení novú správu, v ktorej konštatujú, že fibrilácia predsiení patrí medzi najvýraznejšie zdravotné problémy sveta.

Dňa 9. novembra 2018 sa v Trnave za účasti ministerky zdravotníctva SR doc. MUDr. Andrey Kalavskej, PhD. uskutočnila I. pacientska konferencia zameraná na zlepšenie manažmentu pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou.

Cieľom kampane je upozorniť verejnosť na príznaky cievnej mozgovej mŕtvice. Toto ochorenia ročne postihne viac ako 11 tis. Slovákov a nevyhýba sa ani mladým ľudom okolo 30 roku života.

V polovici roka 2018 sme sme sa stali plnoprávnym členom Asociácie na ochranu práv pacientov.

V mesiacoch máj a jún sme v spolupráci so ZP Dôvera navštívili 24 slovenských miest, aby sme informovali ich obyvateľov o príčinách, následkoch, prevencii a rizikách kardiovaskulárnych ochorení.

Už rok beží na Slovensku kampaň Čas je mozog, ktorej cieľom je zvyšovať povedomie o cievnej mozgovej príhode.

Pri príležitosti Kongresu Slovenskej neurologickej spoločnosti sme na Hlavnej ulici v Košiciach realizovali informačnú kampaň Čas je mozog.

Po viac ako 9 mesiacoch snaženia sme knižne vydali rozsiahli informačný bedeker pre pacientov a ich rodinných príslušníkov, kde nájdu v 9 kapitolách všetky potrebné informácie týkajúce sa cievnej mozgovej príhody.

Spustili sme druhý ročník kampane Čas je mozog, ktorá je zameraná na tzv. primárnu prevenciu.