Dátum konania

Novú neurorehabilitačnú nemocnicu otvorili v utorok v Bratislave. Nemocnica SANOM disponuje najmodernejším robotickým vybavením a predstavuje v podmienkach slovenského zdravotníctva novinku v oblasti fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. 

Nemocničné zariadenie v bratislavskom Novom Meste je určené najmä pre pacientov s ochoreniami centrálneho a periférneho nervového systému, pre osoby po neurochirurgických zákrokoch či poúrazových stavoch. Rehabilitácia zahŕňa tiež vertebrogénne ochorenia chrbtice, degeneratívne ochorenia kĺbov a stavy po amputáciách končatín.

Slávnostné otvorenie nemocnice SANOM sa konalo pod záštitou ministra zdravotníctva SR Vladimíra Lengvarského. Medzi zúčastnenými hosťami boli tiež štátny tajomník rezortu zdravotníctva Kamil Száz, podpredsedníčka Všeobecnej zdravotnej poisťovne Beata Havelková aj starosta mestskej časti Bratislava - Nové Mesto Rudolf Kusý. 

Nemocnica SANOM má podpísanú zmluvu so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, prebiehajú rokovania aj s poisťovňami Union a Dôvera.

Ambulancie pre prvých záujemcov o liečbu sa otvárajú 13. septembra, hospitalizácia je možná od 20. septembra 2021.